Aç Kalmadan Zayıflama Yöntemleri

Eğer yemek yemeyi seviyorsanız ancak yedikleriniz size fazla kilo olarak geri dönüyorsa bu yazımızı sonuna kadar okumanızı öneririz. Çünkü aç kalmadan zayıflama yöntemlerini bu yazımızda maddeler halinde ele alacağız.

Kahvaltı Yapın

Kahvaltı

Gün içinde erken acıkmamanın en önemli şartı sağlam bir kahvaltıdır. Kesinlikle ama kesinlikle kahvaltınızı yapmadan evden çıkmayın. Ayrıca günün en önemli öğünü kahvaltıda yumurtanızı ve peynir, labne gibi süt ürünlerini de kesinlikle eksik etmeyin.

Ara Öğünleri Atlamayın

Ara Öğün

Her ana öğünün arasına mutlaka bir ara öğün koyun. Sabah kahvaltınızı saat 8:00’de yapacaksanız ve öğle yemeğinizi de 13:00 da yiyecekseniz bu süre içindeki 10:00-11:00 gibi zaman dilimi içine mutlaka bir ara öğün yerleştirin. Ara öğünlerinizde leblebi, kuru incir, kuru kayısı, kepekli bisküvi çeşitleri, galeta gibi sizi tok tutacak besinlere yer verin. Cips, çikolata ve gofret gibi ürünler size dost ancak kilonuza düşman ürünlerdir. Dolayısıyla kendinizi olabildiğince bunlardan uzak tutun.

Gün içinde üç ana öğün için mutlaka kendinize göre bir plan yapın ve yemek yeme saatleriniz sizin bir alışkanlığınız haline gelsin. Her gün fark farklı saatlerde yemek yiyen birisinin düzenli bir şekilde yemek yiyenlere oranla daha fazla kilo aldığı yapılan araştırmalarda görülmüştür.

Stresten Uzak Durun

Stres

Günlük hayatınızda ve aile hayatınızda stresten uzak durmaya bakın. Özellikle aile içindeki olumsuzlukların birçoğu evde olacağı için stresli bir anı unutmak için evin içinde sürekli bir şeyler yemeye yönelebilirsiniz.

Kendinizle barışık olmaya çalışın. Beslenme alışkanlıklarınızı sağlıklı bir şekilde yürüttüğünüz takdirde zayıflama ihtimalinizin çok yüksek olduğunu kesinlikle unutmayın.

Akşam Yatmadan 2-3 Saat Önce Yemeği Sonlandırın

Akşamları özellikle de yatmanıza 2-3 saat kala yemek yememeye özen gösterin. Bu saatler içinde eğer açlık hissi yaşıyorsanız yağsız-tuzsuz kuruyemişlerin yanı sıra süt ve yoğurt gibi ürünler de gece tok kalmanıza yardımcı olur.

Samsundoktor.com'da yer alan tüm bilgiler, sağlıkla alakalı tüm alt konularda merak eden ve araştıran kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmıştır. İnternet sitemizde yer alan metin, fotoğraf, video ve görsel tasarımlar sadece ziyaretçileri bilgilendirme amaçlıdır. İnternet sitemizde yer alan tüm bilgiler, hiç bir zaman bir hekim tedavisi ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Bu kaynaklardan yola çıkarak herhangi bir tedaviye başlanılması ya da tedavi sürecinin değiştirilmesi bir doktor kontrolü olmadan tavsiye edilmez. İnternet sitemizde yer alan içeriğimiz kişisel teşhis ya da tedavi yöntemi seçimi için değerlendirilmemelidir. İnternet sitesinde yer alan içerik kanun içeriğine aykırı ilan ve reklam yapma kastı bulundurmaz, bilgilendirme amaçlıdır. İzinsiz ya da kaynak gösterilmeden kullanılması hukuka aykırıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuzla görüşünüz.

Popüler Doktorlar

0 5 üzerinden

Kadir BOZ

Acil Servis
0 5 üzerinden

Hüseyin ŞİNAFOROĞLU

0 5 üzerinden

Ali GÜLÜNAY

Bu içerikler de ilginizi çekebilir: